Wrozyc > Tajniki Magii

Rozkład Kart Tarota – Tak/Nie

tarot-tak-nie

Ludzie na całym świecie stosują Karty Tarota, aby poznać swoją przyszłość. Tarot ma niesamowite właściwości pozwalające odkryć przeznaczenie pytającego. Przez stulecia opracowano wiele rozkładów tych kart oraz sposobów ich interpretacji. Zaawansowani wróżbici potrafią dopasować rozkład do potrzeb i pytania osoby, która chce odkryć swoją przyszłość. Tarot tak czy nie został stworzony przede wszystkim do dogłębnej analizy zachowania lub sytuacji osoby pytającej. Wiele osób jednak decyduje się na zadawanie prostych pytań, które nie wymagają odczytywania skomplikowanych połączeń. 

Każdy początkujący wróżbita powinien opanować te najbardziej podstawowe rozkłady – rozkład na trzy, rozkład tak nie czy rozkład partnerski. Do tych najbardziej popularnych i lubianych należy rozkład tak lub nie. Dlaczego? Ponieważ w łatwy, szybki i wiarygodny sposób pytający może uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Ponadto nawet bardzo początkujący wróżbita będzie w stanie odczytać to, co ma do powiedzenia nam Tarot tak lub nie. 

O innych rozkładach dowiesz się z artykułu „Najpopularniejsze rozkłady Tarota”.

Tarot tak czy nie – w jakich sytuacjach stosować?

Tak czy nie Tarot będzie wykorzystywany do uzyskania krótkich i treściwych odpowiedzi bez większego analizowania sytuacji pytającego. Jednak nie zawsze! Istnieją różne rozkłady Tarota tak nie, które umożliwiają nie tylko uzyskanie odpowiedzi, ale także rozwinięcie problemu. W zależności od tego, z jak bardzo doświadczonym wróżbitą mamy do czynienia, otrzymamy mniej lub bardziej zaawansowane interpretacje kart. 

Warto jednak pamiętać, że tarot tak czy nie tworzy rozmaite połączenia i odpowiednie ich odgadnięcie wymaga doświadczenia. Dużo też zależy od pytania, które zadamy i jak je sformułujemy. 

Nasi eksperci

Tarot pytanie tak nie – jak zadawać?

Zadawanie pytań podczas stawiania kart jest dość trudne i niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak robić to dobrze. Istnieje wiele żelaznych zasad, o których nie można zapominać, ponieważ w przeciwnym wypadku nie możemy liczyć na uzyskanie dobrej odpowiedzi. 

Rozkład tak nie Tarot,  jak sama nazwa wskazuje, wymaga zadania pytania, na które karty będą mogły odpowiedzieć tak lub nie. Oznacza to, że zaimkiem pytającym w budowie takiego sformułowania powinno być “czy”. Podczas zadawania pytań kartom nie można formułować ich zbyt ogólnikowo, ponieważ odpowiedź również może być niejednoznaczna lub nie wskazywać na nic. Żelazną zasadą jest otwartość podczas takiego seansu i oczyszczenie ze stresu i złych emocji. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że pytania do Tarota powinny dotyczyć nas samych, a nie kogoś innego. Wtrącanie się w czyjeś życie może być dużym błędem i często karty nie odpowiadają na tego typu pytania. 

Warto także zaznaczyć, że rozkład tak nie Tarot nie jest dedykowany do rozwiązywania zawiłości uczuciowych. Życie emocjonalne jest bardzo skomplikowane i nie da się odpowiedzieć na niektóre pytania jednym słowem. Relacje, jakie łączą ludzi, powinny być poddane dogłębnej analizie, dlatego ten rodzaj rozkładu nie jest najbardziej adekwatnym i warto zdecydować się na inny. 

O wróżeniu z Tarota dowiesz się więcej z artykułu „Wróżenie z Kart Tarota – tarot dla początkujących”.

Rozkład tak nie Tarot – jak wróżyć?

Tarot tak lub nie może być postawiony nawet przez początkujące wróżki. Właściwie istnieją trzy najpopularniejsze sposoby tego rozkładu. Pierwszy z nich wykorzystuje wszystkie karty z talii. Wróżbita tasuje je w dłoniach, powtarzając przy tym w głowie zadane pytanie. Podczas tasowania odwraca pozycje niektórych kart i tasuje je dalej. Następnie losuje on kartę, która będzie odpowiedzią tak lub nie w zależności od tego, w jakiej pozycji została ona wyłożona na stół – odwrócona oznacza nie. 

Inny rozkład dla początkujących wymaga wybrania trzech kart z Arkanów Wielkich. Każdej z nich nadajemy odpowiedź – pierwszej “tak”, drugiej “nie”, trzeciej “nie wiem”. Następnie tasujemy je, powtarzając w głowie pytanie i wykładamy odwrócone znaczeniem do dołu na stół. Wybieramy jedną z kart, odwracamy ją i uzyskujemy odpowiedź na zadane pytanie. 

Wiele stron internetowych umożliwia także wróżenie online! Chociaż wiele osób jest sceptycznie nastawione do takiej formy, to zdecydowanie jest to przydatna możliwość, ponieważ możemy postawić Tarota bez wychodzenia z domu. 

Tarot tak nie interpretacja – na co zwracać szczególną uwagę?

Interpretacja rozkładu tak lub nie jest bardzo prosta. Jednak nie każda odpowiedź jest jednoznaczna i można doszukiwać się ukrytych znaczeń. Przykładowo w rozkładzie na całą talię, wylosowana karta może mieć głębsze znaczenie niż tylko tak lub nie. Jeżeli pytamy o znalezienie pracy i wylosowana karta będzie Rydwanem to, oprócz odpowiedzi, mamy także długoterminową wróżbę dotyczącą spełnienia się naszych celów i dążenia do sukcesu. W zależności od tego, czy wylosowana karta była odwrócona, czy też nie, możemy ją różnie interpretować. 

Istnieje jeszcze jeden rozkład, w którym wykorzystujemy trzy karty i można szukać w nim drugiego dna. W tym rozkładzie tasujemy wszystkie karty. Podczas tasowania odwracamy pozycje niektórych kart. Następnie wybieramy trzy i odwracamy je. W tym rozkładzie możemy uzyskać różne odpowiedzi w zależności od tego, ile kart znalazło się w pozycji prostej, a ile – w odwróconej. W zależności od tego, w jakiej pozycji będą wylosowane karty, można je różnie interpretować. Jeżeli dwie będą odwrócone, a jedna nie, to odpowiedź brzmi “najwyraźniej nie”, ponadto ich symbole mogą być podpowiedzią, dlaczego tak jest. Jeżeli dwie karty będą w pozycji prostej, a jedna w odwróconej to odpowiedź można interpretować jako “najwyraźniej tak” i doszukiwać się dalszych połączeń.