Wrozyc > Tajniki Magii

Najpopularniejsze rozkłady Tarota

najpopularniejsze-rozklady-tarota-large

Karty Tarota od wielu stuleci budzą prawdziwą fascynację. Do końca nie wiemy, w jakich okolicznościach powstały karty oraz do czego pierwotnie służyły. Z domysłów badaczy oraz krążących legend można wywnioskować, że Tarot służył do grania w gry planszowe i był pozostałością po starożytnej Księdze Thotha, która spłonęła. 

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rozkłady Tarota oraz dla jakich sfer życia są dedykowane.

Jedno jest pewne – Tarot to jedno z nielicznych narzędzi, które pozwala na skuteczne odczytanie przyszłości. W skład talii wchodzi 78 kart, a na każdej z nich znajduje się rysunek z symbolicznym przesłaniem. Cała talia została podzielona na dwie główne grupy – Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). Arkana Wielkie oznaczają cel podróży (naszego życia), począwszy od narodzin, natomiast Arkana Małe wskazują drogę oraz pomagają odczytać przeznaczenie. 

Jak odpowiednio zadać pytanie?

Udanie się na pierwszy seans Tarota może być dla początkującego bardzo stresującym wydarzeniem. Jeżeli stoisz przed takim wyzwaniem – bez obaw! Poniżej znajdziesz informacje, jak wygląda cały proces. Przygotowanie się do pierwszego seansu jest kluczowe – Tarot będzie łatwiejszy do zinterpretowania dla osoby wróżącej, a ty otrzymasz konkretne odpowiedzi. Poniżej znajduje się kilka zasad, dzięki którym dowiesz się, jak właściwie zadawać pytania Tarotowi.

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, należy przede wszystkim rozumieć to, czego chcemy się dowiedzieć. Ponadto istotny jest sam sposób, w jaki zadajesz pytania – dobrze, aby były to proste i zrozumiałe konstrukcje, które zaczynają się od słowa “co” lub “gdzie”. Pytanie powinno być także bardzo konkretne i szczegółowe. Owijanie w bawełnę podczas Tarota sprawi, że nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienie, tylko zmarnujesz czas. 

Staraj się unikać zbyt ogólnych pytań w stylu “Co stanie się jutro?”, ponieważ odpowiedź również może być ogólna i nic niewnosząca do Twojej dotychczasowej wiedzy. Lepiej zapytać “Co się stanie jutro w szkole?”. Ten mały szczegół pozwala na uzyskanie precyzyjnej odpowiedzi. 

Pamiętaj także, że Tarot nie odpowiada za Twoje życie i ostateczne decyzje zawsze należą do Ciebie, dlatego sformułowania “Powinienem/powinnam” wyrzucamy ze słownika podczas wizyty u wróżki!

Sprawdź także, jak rozpocząć przygodę z kartami klasycznymi. Przeczytaj nasz artykuł „Jak wróżyć z kart klasycznych? Najpopularniejsze rozkłady.”

Nasi eksperci

Rozkład Tarota na przyszłość – poznaj sposób rozkładu na trzy karty!

Przed rozpoczęciem wróżenia, wróżbita powinien oczyścić atmosferę oraz uczestników ze złej energii. W tym celu przydatna może być biała świeca lub kadzidło. 

Rozkład Tarota ma duże znaczenie w późniejszej interpretacji kart. Istnieje wiele bardziej i mniej zaawansowanych rozkładów, które wpływają na sposób interpretacji kart. Wróżbici, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Tarotem, powinni praktykować rozkłady Tarota dla początkujących, takie jak rozkład na trzy karty!

Rozkład Tarota na trzy karty polega na wylosowaniu trzech kart (po wcześniejszym zadaniu pytania) i odczytanie ich od lewej do prawej. Pierwsza odsłonięta karta mówi o naszej obecnej sytuacji, którą zawarliśmy w pytaniu, druga jest wskazówką, która doprowadzi nas do tego, co znajduje się w karcie trzeciej. 

Tego rodzaju rozkłady Tarota są dedykowane początkującym wróżbitom oraz osobom, które chcą uzyskać odpowiedź na konkretne pytanie. 

Krzyż celtycki – najpopularniejsze rozkłady Tarota

Rozkłady kart Tarota mogą przyjąć bardziej zaawansowany wymiar w momencie, gdy pytający ma potrzebę rozwikłania trudnego problemu. Krzyż celtycki to jeden z bardziej skomplikowanych rozkładów, który praktykują doświadczone wróżki. 

Tarot rozkład celtycki – krok po kroku:

 • Pierwszą kartę kładziemy na środku – mówi ona o obecnej sytuacji pytającego, 
 • Drugą kartę kładziemy na pierwszej – odpowiada na pytanie “Co pogłębia mój problem?”,
 • Trzecią kładziemy poniżej – określa ona powody zaistniałej sytuacji, 
 • Czwartą na lewo od 1 i 2 – wspomina przeszłość, która wpływa na teraźniejszość, 
 • Piątą powyżej 1 i 2 – oznacza postawę osoby pytającej, 
 • Szóstą – na prawo od 1 i 2 – ukazuje najbliższą przyszłość, 
 • Siódmą w osobnym rzędzie obok -pokazuje punkt widzenia pytającego, 
 • Ósmą powyżej 7 –  pokazuje jaki obraz sytuacji ma otoczenie, 
 • Dziewiątą powyżej 8 – wskazuje oczekiwania i obawy pytającego,
 • Dziesiątą powyżej 9 – opisuje zakończenie danej sytuacji. 

Interpretowanie rozkładu celtyckiego jest rzeczą skomplikowaną, dlatego warto ufać tylko specjalistom w swojej dziedzinie. 

Rozkład partnerski – rozkłady Tarota dla początkujących

W wielu przypadkach rozklady Tarota powinny być adekwatne do zadanego pytania. W wypadku idealnego połączenia pytania i rozkładu pytający uzyska satysfakcjonującą go odpowiedź i realne zgłębienie problemu. Rozkład partnerski sprawdzi się w odpowiadaniu na dylematy miłosne. 

Do tego rozkładu potrzebne będzie nam 11 kart. Pierwszą, drugą i trzecią układamy kolejno jedna pod drugą. Czwartą kładziemy na lewo – w linii ułożenia karty drugiej. Piątą, szóstą i siódmą kładziemy kolejno jedna pod drugą. Tworzą one drugą rubrykę na lewo od pozostałych kart. Ósmą kładziemy na prawo od szóstej. Pośrodku całego rozkładu układamy pionowy rząd dziewiątej, dziesiątej i jedenastej. 

Interpretowanie kart jest umiarkowanie zaawansowane. Pierwsza i piąta karta odpowiada na pytania, co myśli pytający, druga i szósta, co czuje, trzecia i siódma odkrywa zamiary, czwarta i ósma prawdziwą postawę, dziewiąta to przeszłość, dziesiąta teraźniejszość, a jedenasta przyszłość. 

Rozkład tak/nie – proste rozkłady Tarota 

Rozkład Tarota tak/nie sprawdzi się w momencie, gdy pytający przychodzi z jakimś niezbyt skomplikowanym problemem, bądź pytaniem i potrzebuje odpowiedzi “tak” lub nie”. Tego rodzaju rozkłady Tarota dla początkujących są proste w interpretacji i pozwolą na odpowiedź przy użyciu trzech kart lub całej talii. W tym drugim przypadku (przy użyciu całej talii) po prostu tasujemy talię i jednocześnie odwracamy niektóre karty. Jeśli wylosowana karta będzie odwrócona, to odpowiedź oznacza nie. W pierwszym przypadku wybieramy trzy karty, którym nadajemy znaczenie “tak”, “nie” lub “nie wiem”. Następnie spośród tych pozycji losujemy jedną i  wylosowana karta jest odpowiedzią na pytanie. 

Więcej o rozkładzie „Tak/Nie” dowiesz się z artykułu „Rozkład Kart Tarota – Tak/Nie”.

Rozkład 12 domów – postaw Tarota na początek roku!

Ten rozkład Tarota jest dedykowany zaawansowanym wróżbitom oraz sytuacjom, które wymagają dogłębnej analizy. Wiele osób decyduje się na ten rozkład szczególnie na początku roku, ponieważ każda karta (dom) może symbolizować, co przyniesie nam każdy kolejny miesiąc. Rozkład tych kart jest bardzo łatwy – na środku znajduje się sygnifikator – karta która symbolizuje płeć osoby pytającej, a wokół niego kolejno jest ustawianych 12 kart. 

Tarot rozkłady na 12 domów – znaczenie domów:

 • Dom I – Ty,
 • Dom II – sprawy materialne,
 • Dom III – najbliższe otoczenie, 
 • Dom IV – rodzina, 
 • Dom V – miłość i romanse,
 • Dom VI – praca,
 • Dom VII – bliskie związki,
 • Dom VIII – mój stosunek do życia,
 • Dom IX – duchowość,
 • Dom X kariera,
 • Dom X – towarzystwo,
 • Dom XII – podświadomość.

Rozkład Podkowa – dowiedz się, co przyniesie najbliższa przyszłość!

Najpopularniejsze rozkłady Tarota to także Podkowy. Jak sama nazwa wskazuje, karty układamy w kształt podkowy tak, aby pierwsza i siódma karta były ustawione do siebie równolegle. Znaczenie tych kart jest następujące – 1 – ukazuje przyszłe wydarzenia, 2 – mówi o teraźniejszym stanie rzeczy, 3 – symbolizuje przyszłość, 4 – obejmuje ścieżkę, którą należy iść, 5 – stosunek otoczenia, 6 – przyczyny niepowodzeń, 7 – rezultaty. 

Rozkłady kart Tarota mają duże znaczenie w odczytaniu ich interpretacji. Warto korzystać z usług wróżbitów, którzy mają duże doświadczenie i potrafią odpowiednio interpretować karty!