Wrozyc > Tajniki Magii

Czy Tarot się sprawdza?

czy-tarot-sie-sprawdza-large

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stawianiem kart i przepowiadaniem przyszłości, wątpi w moc Tarota. Nieodzownym staje się pytanie “Czy Tarot mówi prawdę?”. Oczywiście, o tym trzeba się przekonać samemu. Przed decyzją o udaniu się do wróżki, warto się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że tak, Tarot się sprawdza, a karty są odpowiedzią podświadomości na zadane pytanie. 

Warto na wstępie zaznaczyć, że wybór osoby, która ma nam postawić karty, jest bardzo ważny. To ona będzie interpretowała karty, a my musimy polegać na jej wiedzy. Tarot zawsze odpowie na nasze pytanie, jednak bardzo wiele zależy od interpretacji, która może okazać się błędna.

Czasem można nieszczęśliwie trafić na kogoś, kto zupełnie nie zna się na kartach i wykonuje zawód dla zdobycia pieniędzy. To przez takie osoby wiele osób zadaje sobie pytanie:“Czy Tarot mówi prawdę?” i wątpi w magiczną moc kart.

Czy Tarot mówi prawdę? – przekonaj się na własnej skórze o mocy kart!

Tarot ma ogromną moc sprawczą i może dokładnie przewidzieć przyszłość oraz odpowiedzieć na nurtujące nas pytania egzystencjalne. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Tarot nie ma mocy, jeżeli nie podejmujemy żadnego działania lub oczekujemy zbyt wiele w zamian za bezczynność! Jeżeli pytamy karty, czy w najbliższym czasie znajdziemy dochodową pracę, ale jednocześnie nie robimy nic oprócz siedzenia w domu, to nie możemy oczekiwać cudów!

Czy Tarot mówi prawdę – oczywiście, że tak! Nie możesz jednak podporządkowywać swojego życia kortom. Bardzo ważne jest, aby uświadomić sobie, że wróżka, rozkładając Tarota widzi, jak wygląda obecnie nasze życie. Prawda jest jednak taka, że każdy z nas sam odpowiada za swoje życie i może w każdej chwili zmienić przeznaczenie oraz wyznaczyć nową ścieżkę. Wniosek z tego jest jeden – Tarot to po prostu dobry doradca, a nie wyrocznia.

Przeczytaj także: „Wróżenie z kart Tarota – jak wybrać dobrego doradcę?”

Nasi eksperci

Czy Tarot się sprawdza? – pamiętaj, aby ufać tylko kompetentnym wróżbitom. 

W każdej branży znajdą się ludzie, którzy uważani są za tzw. czarne owce. Zależy im tylko na korzyściach finansowych i nie wykonują należycie swoich obowiązków lub nie mają odpowiednich kompetencji. Takie osoby mogą wpłynąć na całokształt opinii i zepsuć reputację uczciwych wróżbitów, którzy oddają serce swojej pracy. 

Czy wierzyć w Tarota? – spróbuj, a przekonasz się sam!

Gdyby Tarot nie miał mocy przepowiadania przyszłości, to nie poświęcalibyśmy mu tyle czasu. Warto wierzyć w Tarota, jednakże nie można podporządkowywać mu całego swojego życia. Zdrowy rozsądek jest bardzo wskazany i nie można się zatracić w przepowiedniach. Należy pamiętać, że karty nie są wyrocznią, a jedynie narzędziem, które służy do pracy z naszą intuicją i pomaga nam ją lepiej zrozumieć. 

Czy wierzyć w Tarota? – Tak, ale należy zachować do niego dystans i mieć świadomość, że osoba odczytująca jego symbolikę może się pomylić. 

Dowiedz się, „Jak zadawać pytania Tarotowi, by uzyskać odpowiedź?”.

Czas w Tarocie – najbardziej złożony aspekt kart 

Każdy wróżbita przyzna, że odczytanie czasu z kart jest jedną z najbardziej złożonych czynności podczas wróżenia. O ile przybliżenie jednostki czasu jest łatwe – przeszłość, przyszłość, teraźniejszość to dokładniejsze oszacowanie rozpiętości czasowej wymaga odpowiednich umiejętności. 

Bardzo dużo zależy od sposobu zadania pytania – jest to zdecydowane ułatwienie dla odczytu czasu, jeżeli powiemy “Czy zakocham się w ciągu najbliższych trzech miesięcy?”. Tarot sprawdza się, jednakże realizacja przeznaczenia może trwać jakiś bliżej nieokreślony czas. Czasami będzie to rok, czasami miesiąc, a czasami zaledwie jeden dzień. 

Mimo wielu różnych opinii prawda jest taka, że Tarot ma ogromną moc i potrafi przewidzieć najbliższe zdarzenia. Aby się o tym przekonać, należy spróbować na własnej skórze.