Wrozyc > Tajniki Magii

Pytania do Tarota – jak je zadać, by uzyskać odpowiedź?

pytania-do-tarota

Tarot to wyjątkowa talia kart, która umożliwia przewidywanie przyszłości i odgadnięcie swojego przeznaczenia. Dzięki wykorzystaniu umiejętności wróżenia i odpowiedniemu odczytaniu połączeń możemy dowiedzieć się, co przyniesie nam najbliższy czas lub otrzymać odpowiedź na zadane pytanie. Tarot nie ma ograniczeń i potrafi wniknąć w każdą sferę naszego życia. 

Niektórzy pytający uważają, że Tarot błędnie przewiduje przyszłość bądź nie odpowiada na zadane pytania. Sęk w tym, że pytający nie zawsze są poinformowani i wiedzą, jak zadać odpowiednie pytanie do kart Tarota. Źle zadane pytanie na pewno nie da odpowiedzi, która będzie miała sens, dlatego warto wiedzieć, jak robić to dobrze. 

Dobrze sformułowane i szczegółowe pytania do Tarota to klucz do sukcesu. W ezoteryce istnieje przekonanie, że dobre pytanie to dobra odpowiedź. W tym poradniku pokażemy Ci, jak prawidłowo zadać pytanie. 

Pytanie do kart Tarota – jak robić to dobrze? 

Aby pytanie do kart Tarota miało sens, musi być odpowiednio sformułowane. Przede wszystkim przed udaniem się na seans wróżenia, warto przemyśleć w ciszy i spokoju, czego właściwie chcemy się dowiedzieć. Nasze intencje muszą być szczere, niezachwiane przez negatywne emocje czy nerwy. Otwartość podczas zadawania pytania do Tarota również jest bardzo ważna, dlatego jednym słowem nie można owijać w bawełnę! Jeżeli już wiesz, o co chcesz zapytać karty, to pozostaje kwestia zbudowania pytania. Pytanie powinno być proste, krótkie, ale szczegółowe – bardzo istotne jest to, aby pytanie do kart Tarota zadawać wprost, bez wstydu czy zawahania. 

Pytania do Tarota można zadawać na wiele różnych sposobów używając zaimków “co?”, “jaki?”, “gdzie?”, ”kiedy?” etc. Właściwie zadane pytanie do kart Tarota może przynieść rozwiązanie dręczącego Cię problemu. Kluczowym elementem jest jednak rozumienie swojego pytania i prawdziwa chęć uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi. 

Przeczytaj także „Najpopularniejsze rozkłady Tarota”.

Nasi eksperci

Jakich pytań nie zadawać?

Wiesz już, jak mniej więcej przygotować się do zadawania pytań Kartom Tarota. Istnieje wiele wskazówek, które przestrzegają jak nie zadawać pytania do Tarota

Przykładowo unikamy zwrotów “powinnam/powinienem”. Dlaczego? Ponieważ Tarot to nie wyrocznia, tylko przewodnik, który sugeruje nam, w którą stronę możemy pójść. Ostateczna decyzja i tak należy do pytającego. 

Zdecydowanie warto unikać zbyt ogólnych pytań, na które Tarot może nie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo często spotykanym błędem jest ogólnikowe pytanie do kart Tarota o przyszłość, np. “Co stanie się jutro?”. Lepiej bardziej sprecyzować to pytanie i powiedzieć “Co stanie się jutro w drodze do galerii handlowej?”. Ta mała różnica może zaważyć nad tym, czy Tarot udzieli konkretnej odpowiedzi. 

Życie człowieka i relacje międzyludzkie są bardzo skomplikowane i niejednoznaczne. W tym przypadku Tarot rzadko odpowiada na pytanie wyrażeniem tak lub nie. Przykładowo na pytanie, czy dana osoba nas lubi, jest duże prawdopodobieństwo, że nie uzyskamy satysfakcjonującej odpowiedzi. Lepiej zapytać, co dana osoba do nas czuje i jaki ma stosunek do naszej osoby – wtedy Tarot może stworzyć połączenia, które będą łatwe w odczytaniu. Świat emocjonalny jest bardzo niejednoznaczny, dlatego odpowiednie sprecyzowanie pytania do Tarota to klucz do sukcesu!

Kolejną ważną zasadą jest unikanie mało konkretnych sformułowań, jak “kiedyś”, “kiedykolwiek”. Nasza przyszłość nie jest ustalona z góry i może się ona zmieniać przez podjęte przez nas decyzje. Zadawanie pytania do Tarota z wykorzystaniem tych zaimków może spowodować, że dostaniemy złudne nadzieje. Przykładowo unikamy pytań w stylu “Czy kiedykolwiek będę z Kamilem?” – jeżeli karty odpowiedzą, że nie, to może mieć to na nas fatalny wpływ i wpędzić w smutek. 

Żelazną zasadą podczas rytuału wróżenia jest unikanie zawierania zbyt wielu informacji w jednym pytaniu. Zdarzają się osoby, które zadają dwa pytania do Tarota w jednym, przez co odpowiedzi, które otrzymują, są bardzo niejednoznaczne. “Czy zdam najbliższą sesję czy nie?” – takich pytań nie zadajemy!

Istotne jest także unikanie pytań o inne osoby. W momencie wróżenia Tarot jest przeznaczony dla nas, dlatego wtrącanie się w życie innych osób nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może wprowadzić nas w błąd. Wiele osób, które decydują się na skorzystanie z umiejętności wróżki, chce usłyszeć konkretne odpowiedzi na swoje pytania do Tarota. W tym celu po kilkanaście razy w tygodniu przychodzą i zadają takie same pytania – uwaga! To nie ma najmniejszego sensu. W każdym kolejnym wypadku Tarot będzie odpowiadał na to pytanie, ukazując trudne do zinterpretowania połączenia. To samo pytanie do kart Tarota można zadać w momencie, gdy upłynie wystarczająca ilość czasu lub sytuacja teraźniejsza znacząco się zmieni. 

Przeczytaj także: „Czy Tarot się sprawdza?”.

Pytania do Tarota o związek – jak zadać właściwe pytanie?

Nie jest tajemnicą, że większość osób, które przychodzą do wróżek, pyta o przyszłość związaną z miłością. Pytania do Tarota o związek również muszą być odpowiednio skonstruowane, aby odpowiedź była dostatecznie zrozumiała. Świat uczuć i emocji jest bardzo skomplikowany. Zawiłości z nim związane powodują, że Tarot często ukazuje bardzo urozmaicone połączenia, których odczytanie nie jest wcale proste. Odpowiednio zadane pytania do Tarota o związek pozwolą na łatwiejszą interpretację i uzyskanie satysfakcjonującej nas odpowiedzi. Najważniejsze jest stosowanie się do powyższych zasad i nieoszukiwanie samego siebie – szczerość z samym sobą podczas wróżenia to podstawa! Dobrymi pytaniami miłosnymi są: “Z czego wynikają moje problemy w związku z Dagmarą?”, “Co czuje do mnie Adrian?”, “Jakie decyzje podjąć, aby polepszyć mój związek?” etc.