Wrozyc > Tajniki Magii

Runy Urodzeniowe  – Jaka jest Twoja Runa?

runy-urodzeniowe-large

W alfabecie Futhark znajdują się 24 odrębne runy, które mają swoją symbolikę i odpowiadają za różne sfery naszego życia. Każda runa jest przypisana do innego okresu w roku. W roku kalendarzowym występują 24 tzw. runy urodzeniowe, które możemy przyrównać do znanych wszystkim znaków zodiaku.

Wróżenie z tych magicznych elementów wymaga odpowiedniego przygotowania – oczyszczenia atmosfery białą świecą oraz przygotowania samych run. Runy powinny być wykonane przez osobę wróżącą z bliskich jej przedmiotów – kamieni, kawałków drewna, muszelek, gliny etc. Naturalny budulec runy wzmacnia jej moc i pozwala na skuteczniejsze wróżenie. 

Każda runa ma przypisanego patrona, który odpowiada za jej właściwości i trafność wróżby. W zależności od przyjętego stylu wróżenia można je rozkładać na różne sposoby – jedna zasada nigdy nie ulega zmianie, a mianowicie odwrócona runa symbolizuje odwrócone, najczęściej negatywne znaczenie runy w pozycji prostej. Chcesz odpowiedzieć sobie na pytanie: “Jaka jest moja runa urodzeniowa?” – poniżej znajdziesz wiele informacji na ten temat! Więcej o runach dowiesz się także z artykułu „Jak wróżyć z kart runicznych?”.         

Runy a data urodzenia – jaka jest zależność?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że runy a data urodzenia mają silny związek. Każdy człowiek w zależności od tego, w jakim dniu się urodził, ma przypisaną runę, która wpływa na jego osobowość, charakter i sposób życia. Zasada jest bardzo podobna jak ze znakami zodiaku – osobista runa jest dyktowana ruchem planet w kole runicznym. Każda pozycja (czyli także i runa)  ma swojego patrona, który staje się naszym opiekunem i pomaga nam zachować dobre zdrowie, szczęście w miłości, stabilizację finansową i szczęście w życiu. Wiele osób znających swoje runy urodzeniowe, nosi je w postaci talizmanu lub naszyjnika na szyi. Taki talizman ma za zadanie chronić właściciela i przyciągać dobrą energię. 

Pewnie teraz zadajesz sobie pytanie: “Jaka jest moja runa urodzeniowa?” i chcesz poznać charakterystykę swojej runy oraz patrona. Poniżej znajdziesz rozpiskę wszystkich run, łącznie z datami urodzenia. Warto jednak pamiętać, że wróżby mogą pomóc nam nakreślić naszą drogę, jednakże ostatecznie każdy z nas ma wpływ na swoje życie i może pokierować nim  według własnego uznania. 

Nasi eksperci

Fehu  – od 21 lipca do 4 sierpnia

Jeżeli Twoja runa osobista to Fehu to jesteś ogromnym szczęściarzem. Fehu to pierwsza litera w alfabecie nordyckim i zwykle zwiastuje samo szczęście. 

Fehu określa osoby, które są zdecydowane w swoich działaniach i ich życie to ciągła droga do celu. Bardzo często stajesz się autorytetem dla Twoich obserwatorów i inspiracją. Lubisz pomagać, bo wiesz, że dobro wróci do Ciebie i zyskasz harmonię. Cenisz sobie dobra materialne, ale nie są Ci obojętne także duchowe aspekty życia – szacunek, miłość, rodzina, przyjaźń, wsparcie i rozwój duchowy. 

Uruz  – od 19 listopada do 3 grudnia 

Osiąganie zamierzonych celów to Twoje drugie ja – szybko i sprawnie realizujesz się na wielu płaszczyznach swojego życia. Ta runa osobista pokazuje, żejesteś bardzo wytrzymały i energiczny – nie ma dla Ciebie trudności nie do przejścia. Jesteś świadomy tego, co dla Ciebie dobre, dlatego w łatwy i szybki sposób pozbędziesz się każdego, kto zacznie zabierać Ci za dużo energii i będzie Cię hamować. Psychoterapia i masaże to zajęcia, którymi możesz się zająć. 

Durisaz od 22 marca do 5 kwietnia

Ambicja i marzenia to Twoje drugie imię. Lubisz realizować się na wielu polach, jesteś energiczny i chciałbyś mieć wszystko na już. Twoim problemem jest to, że bierzesz na swoje barki więcej, niż możesz unieść i później dużo czasu zajmuje Ci wywiązanie się z wszystkich obowiązków. Masz duże szanse na osiągnięcie w życiu wszystkiego, co zaplanujesz. 

Ansuz – od 5 sierpnia do 19 sierpnia

Wiedza i skrupulatność – w rozmowie nikt nie ma z Tobą szans. Zawsze budujesz inteligentne i sensowne argumenty. Uwielbiasz szlifować się i doskonalić, w bibliotece i antykwariacie czujesz się jak ryba w wodzie. Przekonujesz wszystkich do swoich racji i inspirujesz wiele osób do twórczego działania. 

Raido – od 6 kwietnia do 20 kwietnia

Jesteś towarzyski, przyjacielski i kochasz podróżować, chociaż czasami zamykasz się w sobie. Pociągają cię rozmyślania o mistycyzmie i egzystencji ludzkiej. Uwielbiasz przekraczać własne granice i robić rzeczy, o których inni wcześniej nawet nie śmieli myśleć. 

Kenaz – od 20 sierpnia do 3 września

Otwarty umysł i maksymalny entuzjazm to słowa, które najlepiej Cię opisują. Dla osób, których runy urodzeniowe to Kenaz, szklanka zawsze jest do połowy pełna. Bardzo mocno odczuwasz wszystkie emocje, kochasz i nienawidzisz na śmierć. Nie brak w Tobie jednak intuicji, która daje Ci dar logicznego myślenia. Wiele osób zazdrości Ci silnej osobowości. 

Gebo – od 4 września do 23 września 

Potrafisz postawić się w sytuacji drugiego człowieka – ogromna empatia i zrozumienie towarzyszą Ci każdego dnia. Masz wokół siebie wiele osób, ponieważ przy Tobie czują się oni dobrze i swobodnie. Kochasz obecność ludzi w swoim życiu, dają Ci oni spokój. Uwielbiasz harmonię i porządek. Więcej o runie Gebo dowiesz się z artykułu „Odkryj runy na Miłość, Pieniądze i Szczęście”.

Wunjo – od 24 września do 4 października

Ciężko Cię opisać jednym słowem – pracowitość, wrażliwość, bezkompromisowość i radość życia. Łatwo adaptujesz się do sytuacji i niszczysz wszystkie przeciwności losu. Twój uśmiech i witalność pozwalają Ci przekonać wszystkich do Twoich racji. 

Hagal  – od 24 kwietnia do 5 maja

Twoim powołaniem jest radzenie sobie z największymi problemami. Jeżeli na horyzoncie jakiś się pojawi, Ty nie przeskakujesz go jak inni, tylko taranujesz swoją osobowością. Potrafisz radzić sobie w każdej sytuacji i rozładować nawet bardzo napiętą atmosferę. 

Naudiz – od 4 grudnia do 17 grudnia

Uwielbiasz testować siebie i swoje możliwości. Życie to dla Ciebie surowy nauczyciel, od którego starasz się czerpać jak najwięcej cennej wiedzy. Potrafisz doskonale się kontrolować i znajdujesz rozwiązanie w każdej sytuacji. 

Isa – od 18 grudnia do 5 stycznia 

Nie jesteś wybuchowy – potrafisz cierpliwie i skrupulatnie realizować siebie i swoje cele. Napotykając trudne sytuacje nie uciekasz, tylko dzielnie stawiasz im czoła. Mierzysz siły na zamiary i potrafisz doskonale planować każdy następny krok. 

Jera – od 6 maja do 20 maja

Potrafisz przewidzieć przyczyny i skutki swoich działań. Ogromna świadomość otaczającego Cię świata to Twoje drugie ja. Potrafisz dbać o finanse i podejmujesz trafne decyzje biznesowe. Organizowanie czasu to zdecydowanie Twoja mocna strona. 

Perdo – od 20 października do 3 listopada

Ludzie nie potrafią Cię jednoznacznie zdefiniować. Tworzysz wokół siebie aurę zagadkowości, dlatego przyciągasz do siebie tylko odważnych ludzi. Dla Ciebie wszystko ma swój początek i koniec – lubisz harmonię i prostolinijność. 

Iwaz – od 5 października do 19 października

Dużo w Tobie empatii i szacunku dla drugiego człowieka. Iwaz to runa bardzo pokorna, która potrafi czytać w ludzkich sercach. Doskonale wiesz, że dobro, które dajesz innym, wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą. 

Algiz – od 6 stycznia do 19 stycznia

Potrafisz polegać na swoich umiejętnościach i bezgranicznie im ufasz. Jesteś odporny na trudne sytuacje i stres, doskonale radzisz sobie z każdą przeciwnością losu. Odwaga i rozwaga to cechy, które najlepiej Cię opisują. 

Sowilo – od 21 maja do 4 czerwca

Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, reprezentujesz pozytywne nastawienie względem każdej sytuacji. Lubisz, jak wokół Ciebie wiele się dzieje, monotonia zabija Twoją kreatywność i chęć odczuwania nowych doznań. 

Tiwaz – od 20 stycznia do 3 lutego

Doskonale wiesz, że Twoje decyzje są podjęte z pełną świadomością i nie schodzisz z wcześniej obranej drogi. Nie jesteś słuchaczem, tylko zawsze wychodzisz przed szereg i zarażasz innych swoją dobrą energią. Pewność siebie pcha Cię do sukcesu. 

Berkano – od 4 lutego do 18 lutego 

Masz doskonałe poczucie estetyki. Twoją mocną stroną jest empatia i pomoc ludziom. Doskonale wiesz kto, czego potrzebuje i lubisz opiekować się bezbronnymi. Podniesiesz na duchu każdego, nawet w największej depresji. 

Ehwaz – od 5 czerwca do 19 czerwca 

Nie jesteś w stanie usiedzieć w jednym miejscu, potrzebujesz ciągłej stymulacji i podróży. Uwielbiasz się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenie, na co dzień towarzyszy Ci pewność siebie. 

Mannaz – od 4 listopada do 18 listopada 

Uważasz, że każda trudność, jaka Cię spotyka to sprawdzenie siły charakteru. Doskonale radzisz sobie w trudnych sytuacjach stresowych. Uwielbiasz pomagać ludziom i nie pozostawisz nikogo w potrzebie. Potrafisz czytać w ludzkich sercach. 

Laukaz – od 19 lutego do 5 marca

Posiadasz wewnętrzny głos, który podpowiada Ci, co robić. Twoja niezawodna intuicja zawsze doprowadzi Cię do sukcesu. Ludzie ufają Ci i wierzą w Twoje przekonania. Potrafisz załagodzić każdy konflikt i znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. 

Ingwaz – od 6 marca do 21 marca

Ambicja zawsze doprowadzi Cię do osiągnięcia celu. Potrafisz uwolnić maksymalne pokłady motywacji i konsekwentnie działać. Twoje życie to ciągła przeplatanka – okresy wzmożonego działania z odpoczynkiem po osiągnięciu celu. 

Odala – od 20 czerwca do 5 lipca

Tradycja, rodzina, zachowanie tożsamości narodowej. Jesteś przywiązany do swojego dziedzictwa, nie lubisz zmian i kochasz tradycyjność. Rodzina to dla Ciebie wartość nadrzędna, dlatego chętnie celebrujesz święta. 

Dagaz – od 6 lipca do 20 lipca 

Widzisz świat przez różowe okulary. Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, wprowadzasz wiele aspektów pozytywnych do swojego otoczenia. Ludzie uwielbiają spędzać z Tobą czas, ponieważ dajesz im dużo radości.