Wrozyc > Tajniki Magii

Wróżba imienna – Tarot

wrozba-imienna

Każdy człowiek posiada imię, które zostało mu nadane podczas narodzin. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze imię może mieć bardzo duży wpływ na osobowość i cechy charakteru. Wróżba imienna to nic innego jak horoskop, który opisuje nasze cechy charakteru i sposób bycia. Każdy z nas chociaż raz w życiu miał sytuację, w której patrząc na nieznajomego człowieka, potrafił odgadnąć jego imię. Przykładowo osoby o imieniu Jakub są zwykle bardzo sprytne, zaradne i bystre, natomiast osoby o imieniu Wiktoria są inteligentne, mądre, przebojowe i niezwykle delikatne. Wróżby imienne są tworzone w oparciu o imiennik, w którym zawarta jest cała wiedza dotycząca imion.  

Wróżba imienna – na czym polega i co symbolizuje? 

Pewnie nie wiesz, że brzmienie Twojego imienia oraz połączenia, jakie ono tworzy między poszczególnymi literami, ma wpływ na Ciebie i Twoją przyszłość. Wrozba imienna polega na analizowaniu każdej litery imienia w imienniku, który przedstawia zbiór wszystkich liter wraz z ich opisami. Chociaż tego rodzaju przepowiednia zwykle będzie bardziej ogólna, to wielu ludzi przywiązuje do niej dużą wagę. Dlatego właśnie niektórzy świeżo upieczeni rodzice bardzo długo zastanawiają się, jakie imię nadać swojemu potomkowi, aby zapewnić mu najlepszą przyszłość. 

Przeczytaj także „Runy Urodzeniowe – Jaka jest Twoja Runa?”

Nasi eksperci

Wróżba imienna a wróżba numerologiczna – poznaj ich różnicę!

Inną dziedziną związaną z narodzinami jest numerologia. Numerologia zajmuje się zależnościami liczb w naszym życiu. Każdy człowiek ma przyporządkowaną liczbę, którą można w łatwy sposób obliczyć. W tym celu potrzebna nam będzie data urodzenia – należy dodać wszystkie jej cyfry, a następnie wykonać dodawanie między cyframi w otrzymanym wyniku. Po prawidłowym przeprowadzeniu tego procesu możemy odkryć przypisaną liczbę. Każda cyfra posiada swój opis, który jest odpowiednikiem cech naszego charakteru.