Wrozyc > Tajniki Magii

Ciąża w Tarocie – karty ciąży i ich interpretacja

ciaza-w-tarocie

Zdarza się, że pary, które starają się o dziecko, postanawiają odwiedzić wróżkę. Przyszli rodzice chcą wiedzieć, jak będzie przebiegała ciąża oraz czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Mimo że trudno jest odczytać, kto ile dzieci będzie miał w przyszłości, to Karty Tarota mogą być bardzo przydatne również i w tym przypadku. Ich niesamowita moc potrafi pomóc przyszłym rodzicom w przygotowaniach do ciąży. 

Ciążę w Tarocie można wywróżyć przy użyciu różnych rozkładów. Do najpopularniejszych rozkładów, które pozwalają na odczytanie przeznaczenia rodzicielskiego, należy rozkład na 5 kart w kształcie krzyża. Karty po kolei będą symbolizowały: pierwsza – osobę (najczęściej pytającego) i problem, z jakim się boryka, druga – zgłębienie problemu niezależnie od tego, czy jest medyczny, czy emocjonalny, trzecia – energię ludzi z otoczenia oraz ich podejście do ciąży, natomiast czwarta i piąta odkryją przed nami efekt starań o ciążę. 

Więcej o rozkładach Tarota dowiesz się z artykułu „Najpopularniejsze rozkłady Tarota”.

Ciąża w Tarocie – jakie karty Wielkich Arkanów za nią odpowiadają? 

Do wróżenia ciąży w Tarocie potrzebna będzie cała talia kart – oznacza to, że zarówno Wielkie, jak i Małe Arkana mogą być podpowiedzią. Do głównych kart ciąży w Tarocie należą Głupiec, Cesarzowa, Gwiazda, Księżyc oraz Słońce. Zawsze będą one symbolizowały pozytywne zakończenie starań o dziecko i bezpieczny poród. 

Nasi eksperci

Jednakże ciąża w Tarocie może być także interpretowana przez pozostałe karty Arkanów wielkich:

 • Głupiec – to dla Ciebie wielki dzień! W najbliższym czasie możesz spodziewać się zajścia w ciążę i dziecka. Będzie to chłopiec. 
 • Mag – symbolizuje zajście w planowaną ciążę w ciągu najbliższego roku. Na pewno nie będzie to przypadek. 
 • Cesarzowa – szczęśliwa karta ciążowa, zwiastuje nadejście dziecka, najprawdopodobniej dziewczynki. 
 • Cesarz – bardzo pozytywna karta, symbolizuje zajście w ciążę, której owocem będzie zdrowy, silny i energiczny chłopiec stworzony do wielkich celów. 
 • Kapłanka – symbolizuje zajście w ciążę w ciągu dwóch najbliższych lat. 
 • Papież – zajdziesz w ciążę, ale dopiero w momencie, gdy zalegalizujesz swój związek. 
 • Kochankowie – nieplanowana ciąża, jeszcze przed ślubem. 
 • Rydwan – spodziewaj się bardzo szybkiego zajścia w ciążę. 
 • Moc – masz duże szczęście, ponieważ uda Ci się przezwyciężyć kłopoty z płodnością. 
 • Pustelnik – Twoja ciąża jest możliwa, ale zajście w nią będzie trudne. 
 • Koło Fortuny – symbolizuje nadejście ciąży z przeznaczenia, która nie będzie planowana. 
 • Wisielec – symbolizuje problemy medyczne; walka o ciążę potrwa co najmniej rok. 
 • Sprawiedliwość – zajdziesz w ciążę, ale wymagane jest długotrwałe i intensywne leczenie. 
 • Śmierć – duże prawdopodobieństwo poronienia, małe szanse na zajście i utrzymanie ciąży. 
 • Umiarkowanie – zajdziesz w ciążę, ale musi to jeszcze potrwać, bądź cierpliwa!
 • Diabeł – masz problemy zdrowotne, dlatego najpierw polepsz kondycję swojego zdrowia, a potem pomyśl o zajściu w ciążę. 
 • Wieża – symbolizuje skrajności – za dużo dzieci lub ich brak, możliwość urodzenia martwego dziecka. 
 • Gwiazda – urodzisz zdrową i ładną dziewczynkę!
 • Księżyc – zwiastuje nadejście dziewczynki. 
 • Słońce – bardzo pozytywna karta ciąży, możliwość urodzenia bliźniaków lub zdrowego chłopca. 
 • Sąd – jeżeli będziesz dbać o zdrowie i poddasz się leczeniu, to zajdziesz w ciążę. 
 • Świat – po staraniach zajdziesz w końcu w ciążę (w ciągu dwóch lat); Twoje marzenia się spełnią!

Oczywiście, nie można zapominać o pozycjach odwróconych kart, które symbolizują zwykle znaczenie odwrotne lub nie mają wcale znaczenia w interpretowaniu kart. 

Sprawdź także, co mówi Tarot na temat zdrowia. Przeczytasz o tym w artykule „Tarot a zdrowie – co mówią karty?”.

Tarot ciąża – interpretacja kart Małych Arkanów

Arkana Małe również doskonale nadają się do wróżenia przyszłości  – ciąży, rozwoju dziecka lub samego porodu. Małe Arkana składają się z 56 kart, podzielonych na cztery kolory – Monety, Puchary, Miecze i Buławy. Ponadto każdy kolor składa się z czterech kart dworskich oraz pozycji od Asa do dziesiątki.

Aby ciąża z Małych Arkanów została dobrze zinterpretowana, warto wiedzieć, że karta dworska najczęściej określa płeć dziecka. Król symbolizuje nadejście chłopca, królowa – dziewczynki, rycerz – chłopca, natomiast paziowie dodatkowo pokazują cechy osobowości dziecka. 

Karta, która wypadnie w kolorze Mieczy, symbolizuje doskonały rozwój intelektualny przyszłego dziecka. Jednakże samo zajście w ciążę może być problematyczne dla przyszłych rodziców. Możesz spodziewać się dużego wysiłku podczas porodu oraz długiego okresu przygotowania do ciąży. Twój wysiłek będzie wynagrodzony, ponieważ dziecko urodzi się zdrowe, silne i w przyszłości ma predyspozycje do dużych osiągnięć intelektualnych. 

W Monetach mamy dwie główne karty, które wskazują na dzieci – As i dziesiątka. As symbolizuje narodziny jednego dziecka, natomiast dziesiątka – dwójki. Wróżba z monetami w tle świadczy, że urodzone dziecko będzie bardzo ambitne i pracowite. Stawianie sobie celów i ich realizacja będą napędzały dziecko do osiągania największych sukcesów. 

Buławy również mogą symbolizować nadejście jednego lub dwójki dzieci. Symbolizują dorastanie w ciepłej rodzinnej atmosferze, harmonii i radości. Wzajemny szacunek i wartości wpajane dziecku sprawią, że wyrośnie ono na mądrego dorosłego człowieka, który będzie bardzo przebojowy i silny. 

Puchary raczej są zwiastunem narodzin więcej niż jednego dziecka. Sam kolor symbolizuje dużą płodność i brak komplikacji  w okresie ciąży i porodu. Dziecko będzie cieszyło się dobrym zdrowiem i również w przyszłości będzie miało wiele dzieci.